Naša šola gostila pevce mladinskih zborov

V petek, 26. maja popoldan, in v soboto, 27. maja dopoldan, so na naši šoli potekale intenzivne pevske vaje mladinskih zborov šestih šol iz občine. Pričakovano število otrok, ki se je vrtelo okrog 100, je bilo sicer nekoliko nižje, pa vendar še vedno visoko. Pevci so pod vodstvom zborovodkinj Elene, Damjane in Sare vadili pester nabor pesmi, ki jih bodo med drugim predstavili na bližajoči se prireditvi ob 150. obletnici vzpostavitve železniške povezave Pivka – Ilirska Bistrica, 20. junija. Seveda so se ob petju tudi zabavali in družili. Dodobra so izkoristili šolski klanec kot odlično drsalnico, si ogledali film po izboru, klepetali, se smejali in prepevali ob kitari, raziskali šolski park in počeli še marsikaj zabavnega. Pssst – spali pa bolj malo … učiteljici Teja in Emanuela sta izpeljali nagradno igro za najbolje pospravljeno učilnico po tem, ko so jo zjutraj zapustili. Pet zmagovalnih deklet je dobilo škatlo piškotov, ostali (ker so bili vsi zelo pridni) pa tolažilni piškot.

Petje ime posebno moč. Če prihaja iz množice grl, še toliko bolj. Takrat razveseljuje in združuje. Verjamem, da je bilo našim pevcem lepo in da si želijo ponovitve še kdaj.

Več fotografij

                                                                                                                       Mentorica MPZ Elena Sedmak

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost