Pohod na Šmarno goro

Po treh mesecih odmora od sobotnih planinskih izletov se je osem planincev naše šole 16. 3. 2024 podalo na Šmarno goro, priljubljen vrh prebivalcev naše metropole. Kljub slabi vremenski napovedi smo se odločili, da se na pohod podamo, čeprav nas bo morda spremljal dež. Skoraj sedemdeset planincev iz vseh šol naše občine se je bojno opremljenih podalo po dokaj strmi poti najprej na Grmado (676 m) in naprej po gozdni poti do našega cilja na Šmarni gori (669 m). Dežnikov in anorakov sploh nismo potrebovali, saj nas je, sicer rahlo sramežljivo, grel sonček. Na vrhu smo si obnovili energijo z malico, planinski dnevnik je dobil nov žig, po skupinski fotografiji pa je sledil hiter spust do izhodišča v Tacnu. Ugotovili smo, da tudi vremenska napoved ni vedno pravilna.

Več fotografij

Mentorica Sonja Ličan

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost