Odlične v plesu

V torek, 10. 5. 2016, smo se učenke in učenci osnovne šole Antona Žnideršiča, Dragotina Ketteja in Košane odpravili v Gorico, kjer smo tekmovali v plesu.

Najprej smo se vse šole predstavile, nato je sledila himna šolskega plesnega festivala. Začeli smo z drugo triado, ki je bila razdeljena na tri skupine. Vsaka skupina je odplesala vse tri plese: hiphop, pop in latino. Med plesom so nas opazovali sodniki, ki so nas strogo ocenjevali. Nato je sledila še tretja triada. Tudi njih so razdelili v tri skupine. Odplesali so tri plese. Sledilo je izbiranje plesalcev, ki so šli naprej.

Tako je potekalo vse do finala. Tam so izbrali najboljših šest plesalcev iz vsake triade. Ko so odplesali, je bil počitek. Potem so razglasili prvih šest tekmovalcev iz vsake triade in skupinske uspehe. Skupina iz druge triade naše šole je dosegla 3. mesto. Na državno tekmovanje se lahko uvrstijo plesalci tretje triade. Našo šolo bo zastopala devetošolka NIKA SLAVEC.

                                      Manca Muha, Maja Volk, 6. b

IMAG0747[1]

IMAG0748[1]

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost