Nastopi in uspehi naših pevskih zborov

Lahko rečemo, da smo v letošnjem šolskem letu ponosni na naše mlade pevce in na njihovo bogato pevsko sezono.

Mladinski pevski zbor, ki je letos deloval  kot del združenega pevskega zbora naše šole in glasbene šole, se je pred kratkim s pevskega tekmovanja Zlata grla v Gorici v Italiji vrnil z žlahtnim SREBRNIM PRIZNANJEM in navdušenjem publike, ki ga je označila kot najatraktivnejši zbor tekmovanja. Z nastopom na tekmovanju in nato na občinski reviji je zaključil prav posebno potovanje, na katerega je stopil s povabilom k sodelovanju v projektu Potujoča muzika in nastopom v Cankarjevem domu. Pevci so se letos izkazali s še posebej z marljivim delom. Občinstvu so ga predstavili na množičnem koncertu v Ljubljani, s koncertnim nastopom na osrednji občinski prireditvi ob kulturnem prazniku v Domu na Vidmu ter na gostovanju pri zamejcih v Reki. Najverjetneje pa zadnji skupni nastop pevcev obeh šol še ni odzvenel…

Na občinski reviji otroških in mladinskih pevskih zborov so se tudi letos uspešno predstavili pevci prve triade v mlajšem otroškem pevskem zboru ČETRTINKE pod vodstvom učiteljice Maje Slosar Jurečič in ob spremljavi Luce J. Slosar na klavirju, Eme Grilj na kitari in Mance M. Slosar na klarinetu. Starejši, četrtošolci in petošolci, so z razgibanimi pesmicami nastopili v starejšem otroškem pevskem zboru POLOVINKE pod vodstvom učiteljice Elene Sedmak in ob klavirski spremljavi Nine Molina. Pevci starejšega otroškega zbora so lani na regijskem tekmovanju dosegli zlato priznanje in tako zaključili niz uspehov šolskega zborovskega petja. Na eno od zaključnih primorski revij, kjer se predstavijo najboljši zbori primorske, se je namreč zadnjih devet let bienalno vsakič uvrstil tudi zbor naše šole, pod vodstvom učiteljice Elene Sedmak. Z letošnjim šolskim letom zaključnih revij ni več. Še vedno pa so zbori postavljeni pod drobnogled strokovnega spremljevalca, ki z zborovodjo deli koristne nasvete glede razvoja zbora in zbor uvrsti v kakovostno kategorijo. Cilj pevske revije, ki se je letos zaradi množice zborov odvila v dveh dneh, pa je prav medsebojno poslušanje pevcev ter širjenje pevske kulture in nabora vse bolj zanimivih in raznolikih pesmi. Zato – NAJ ŽIVI SKUPNO PETJE!

video posnetek in fotoutrinki tekmovalnega nastopa

Darinka Dekleva

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost