Prešernov dan na naši šoli

V četrtek, 7. februarja, smo si ogledali kulturno prireditev ob Prešernovem dnevu. Imeli smo dve prireditvi, in sicer za mlajše učence in za učence od 6. do 9. razreda. V prvi predstavi so nastopali otroški pevski zbor naše šole, učenci 5. razreda, ki so v sodelovanju z Maticem Muho in Rokom Šircljem pripravili izvedbo pesmi Dragotina Ketteja Deček in cvet. Nekateri učenci pa so nam zaigrali skladbe, ki so se jih naučili v glasbeni šoli ali recitirali odlomke dramskih besedil in pesmi. Druga predstava, ki je bila namenjena vsem učencem predmetne stopnje, se je zelo razlikovala od prejšnje. Začeli so jo fantje od 6. do 9. razreda, ki so ob tej priložnosti zapeli slovensko himno Zdravljico. Učenke in učenec dramskega krožka so nam zaigrali zabavno predstavo, za katero so dobili idejo v knjigi Dese Muck Blazno resno o šoli. Predstavo je zaključil mladinski pevski zbor naše šole s tremi pesmimi.

Več fotografij

Še več fotografij

Maruša Bizjak in Maja Primc, 7. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost