Glasbena in baletna matineja 2022

Po dveh letih premora so se mladi glasbeniki in baletne plesalke vrnili na oder. V dveh glasbenih matinejah so pripravili svoje točke, ki smo si jih ogledali učenci razredne stopnje.

V sredo, 14. 12. 2022, so se učencem prvega in drugega razreda predstavile baletke. Plesale so solo in skupinske plese.

Plesalka Mija Ujčič (4. b) pove o svoji izkušnji na odru: »Imela sem malo treme, vendar smo baletke imele krasne plesne obleke in je bilo zato še lepše nastopati. Lepo je bilo nastopati pred znanimi obrazi v publiki.«

Plesalka Mia Iskra (4. b) o svojem nastopu pravi: »Plesanje baleta mi je zelo všeč. Najraje plešem v skupini na klavirsko spremljavo pesmi Catch me samba, s katero smo se tudi predstavile.«

V četrtek, 15. 12. 2022, so prišli na vrsto glasbeniki Glasbene šole Ilirska Bistrica. Predstavilo se je veliko naših učencev. Predstavil se je tudi pevski zbor Glasbene šole Ilirska Bistrica. Med njimi je pela naša učenka Lina Mavrič (5. a): »Zapeli smo tri pesmice iz glasbenega kraljestva. Skupaj z Joštom Oberstarjem pojeva skupaj z učenci iz cele naše občine.«

Učenci celotne razredne stopnje smo uživali ob praznični glasbi, ki so jo slovesno zaključili člani male glasbene godbe. Vsi skupaj so nas pozdravili z božičnimi skladbami in nam zaželeli vesele praznike.

Več fotografij

Učiteljica Violeta Husu

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost