Kongres mladih raziskovalcev – Samooskrba

V četrtek, 11. 5. 2023, smo se štiri učenke iz 7. b razreda odpravile v Park Škocjanske jame, da bi predstavile raziskovalno nalogo o samooskrbi v našem šolskem okolišu. Tam smo se zbrale šole ob reki Reki: OŠ Antona Žnideršiča, OŠ Dragotina Ketteja, OŠ Pregarje, OŠ Košana in OŠ Podgora Kuteževo.

Kongres mladih raziskovalcev se je začel s predavanjem o trajnostni pridelavi hrane. Nato pa so sledile predstavitve učencev iz posameznih šol, ki so bile zelo različne. Nekateri so predstavili svoje ugotovitve v okviru anket, drugi so delali sirupe, tretji so predstavljali kreme in drugo. Me smo predstavile plakat z rezultati ankete samooskrbe s hrano med učenci naše šole.

Vse šole smo se zelo potrudile in bile na koncu nagrajene s piškoti, sokom in semeni.

Gaja, Nuša, Nika in Vanja, 7. b

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost