Planinske dejavnosti na naši šoli v oktobru

Planinci naše šole smo s strumnim korakom začeli nabirati kondicijo. Najprej smo se na pohod po Doljnem Zemonu in Kosezah odpravili v četrtek, 5. 10. 2023. Poletni popoldan smo izkoristili za druženje in iskanje skritega zaklada, naš trud pa je bil poplačan z medaljo za vztrajnost.

V soboto, 7. 10. 2023, pa smo se podali na prvi izlet v sklopu akcije Mlad bistr’ški planinc. Učence in mentorice iz šestih ilirskobistriških osnovnih šol je vodnik Luka vodil na Polhograjsko goro, znano tudi kot Sveti Lovrenc (824 mnv). Pogumno smo se podali proti vrhu, saj je bila pot kar strma, vendar je bil trud zaradi lepih razgledov na vrhu vsekakor poplačan. Ob cerkvici smo si nabrali novih moči z malico, poskrbeli za žig in skupno fotografijo, nato pa smo se spustili v dolino. Čeprav je pot navzdol ponavadi lažja, je bila vseeno strma in potrebna je bila velika mera previdnosti, da smo počasi, a varno prišli do naših avtobusov. Tudi sobotno dopoldne smo izkoristili za gibanje in veselimo se prihajajočih planinskih izletov.

Več fotografij

Mentorici planincev Anja Zalar in Sonja Ličan

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost