Dobrodelna akcija Drobtinica

V  torek, 16. oktobra, smo se učenci krožka prve pomoči in rdečega križa odpravili na dobrodelno akcijo Drobtinica, ki je bila posvečena evropskemu dnevu oživljanja in svetovnemu dnevu boja proti revščini. Akcija je potekala na trgu Maršala Tita v Ilirski Bistrici. Na ta dan je bil tudi sejem, zato je bilo zbranih veliko ljudi, da smo se jim predstavili in pomagali. Pridružili so se nam tudi učenci OŠ Dragotina Ketteja, razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je ljudem predstavila in pomagala obnoviti temeljne postopke oživljanja. Druga skupina je pripravila kruh ter klobučke in lutke, za kar so mimoidoči prispevali prostovoljni prispevek.

Klobučke so izdelale učenke 7. in 8. razredov naše šole. Bile so zelo uspešne pri zbiranju denarne pomoči za nakup šolskih potrebščin učencev revnejših družin iz naše občine.

Krožek prve pomoči sicer že več let sodeluje v dobrodelni akciji Drobtinica.

Marko Djak, 9. b

Več fotografij

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost