Po humanitarni zbiralni akciji

V začetku aprila je na naši šoli potekala humanitarna zbiralna akcija, in sicer za pomoč otrokom iz Ukrajine z začasno zaščito pri nas. Delovali smo v sodelovanju z nekaterimi humanitarnimi organizacijami naše občine, ki delujejo v okviru CZ Ilirska Bistrica. Akcija je trajala od ponedeljka, 4. 4., do srede, 6. 4. 2022.

Zbrali smo več kot 100 škatel oblačil in obutve tako za otroke kot za odrasle, več kot 30 škatel šolskih potrebščin, 10 škatel higienskih potrebščin, več kot 20 škatel igrač. V darovani pomoči so bile tudi druge uporabne stvari.

Zbrano pomoč so učenci 8. b predali v skladišče Rdečega križa v Ilirski Bistrici.

Iskreno se zahvaljujemo vsem sodelujočim, v prvi vrsti vsem učencem, staršem, učiteljem ter delavcem šole, ki ste darovali svoj prispevek. V imenu organizatorjev se še posebej zahvaljujemo učencem 8. b, ki so ves teden pridno pomagali pri zbiranju, razvrščanju in predajanju pomoči.

Želimo si, da bi naša pomoč olajšala vsakdan beguncem, ki so bili primorani zapustiti svoje domove. 

Več fotografij

Zarja Bergoč in Nena Ujčič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost