216 bralcev je obiskal Primož Suhodolčan

April je mesec knjige, 2. aprila obeležujemo mednarodni dan knjig za otroke, 23. april pa je proglašen za svetovni dan knjige in avtorskih pravic, za šolarje pa april pomeni zaključek Bralne značke. Tudi letos smo ga tradicionalno obeležili v duhu sodelovanja med osnovnimi šolami iz naše občine in bralce nagradili z nastopom priznanega mladinskega pisatelja Primoža Suhodolčana. V Ilirski Bistrici nas je obiskal 25. aprila in s kar tremi predstavami razveselil in razvedril naše učence.

Predstavo so si ogledali učenci, ki so se skozi leto potrudili in prebrali knjige za Bralno značko. Teh je bilo na šoli kar 216, sedem devetošolcev pa je dobilo zlato priznanje za sodelovanje, saj so v vseh razredih osnovne šole osvojili Bralno značko.

Primož je bralcem duhovito predstavil svoje pisateljsko delo in dvorana Doma na Vidmu se je vse jutro tresla od smeha.

In kaj so o nastopu Primoža Suhodolčana povedale učenke 5. b razreda?

Primož Suhodolčan se mi je zdel zelo smešen in zabaven. SPLOH mu ne zmanjka navdiha za pisanje zgodb. Naj bo tako še naprej! Eva Jagodnik

Všeč mi je bilo, da je smešen in ima veliko zabavnih knjig. Priporočam, da vsi preberete kakšno njegovo knjigo. Mia Iskra

Imeli smo lepo humorno prireditev s Primožem Suhodolčanom. Bil je zelo prijazen in imel je veliko smisla za humor. Tina Žefrin

Imel je zelo smešne zgodbe, nasmejal nas je zelo, lahko ustvari tudi zelo smešne glasove. Deja Poles

Doživeto je pripovedoval vse zgodbe, zelo je bil zabaven in nasmejan. Tinkara Brne Smajla

Zelo je bil smešen, dobro je spreminjal glas in kazal je veliko z rokami. Diana Spetič

Iskrene čestitke vsem bralcem! Vidimo se naslednje leto.

Več fotografij

                                                                        Gabriela B. Blokar

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost