Kongres mladih raziskovalcev v Parku Škocjanske jame

V četrtek, 9. 5. 2024, smo se zbrali pri Nanetovih v Promocijsko-kongresnem centru Parka Škocjanske jame. Letošnja tema kongresa je bila ponovna uporaba. Po uvodnem pozdravu smo prisluhnili predavanju Mojce Uršič in Vlaste Kukanja, strokovnima sodelavkama iz podjetja Komunala d. d. Sežana. Predstavili sta problematiko odpadkov in nam dali ideje kaj lahko kot posamezniki naredimo za boljši jutri.

Poleg naše šole so se predstavile še osnovne šole iz Knežaka, Košane, Pregarij in Kuteževega. Našo šolo so odlično zastopale šestošolke: Nina Božič, Lina Mavrič, Nika Mikuletič, Meta Primc in Katjuša Rojc. Predstavile so rezultate ankete o ponovni uporabi, ki smo jo izvedli med učenci od 6. do 9. razreda ter izmenjevalnico igrač in družabnih iger, ki smo jo pripravili za učence od 1. do 5. razreda. Predstavitev smo zaokrožili z razstavo izdelkov iz odpadnega materiala, ki so jih celo leto pridno izdelovali učenci z njihovimi mentoricami pri krožkih, pouku ali oddelkih podaljšanega bivanja. Podjetje Komunala iz Sežane je vsakemu od sodelujočih poklonilo stekleničko za vodo. Za konec smo se posladkali še s piškoti in sokom ter poizkusili njoke z rozinami, ki so jih iz starega kruha pripravili in s seboj prinesli učenci iz Knežaka.

Več fotografij

Benjamina Frank in Milanka Hrovatin,

mentorici Mreže šol Parka Škocjanske jame

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost