Mladi likovni umetnik naše šole med nagrajenci Mušičevega natečaja

V mesecu kulture so Likovno društvo Franceta Pavlovca, OŠ Antona Žnideršiča in Art Kaluža ustvarjalnica z mentorico Damjano Benigar Kaluža organizirali likovno delavnico za otroke stare od pet do deset let. Otroci so ustvarjali in se likovno izražali z različnimi tehnikami na temo avtoportreta. Vsa likovna dela so bila v februarju in marcu razstavljena na treh lokacijah naše občine, nato pa so se izdelki otrok udeležili likovnega natečaja Moj odsev, moja zgodba v Narodni galeriji v Ljubljani. Likovni natečaj je bil namenjen 115. obletnici rojstva slovenskega umetnika Zorana Mušiča, ki je s svojimi avtoportreti navdihnil generacije umetnikov. Natečaj je bil odprt za vse starostne skupine, saj so v galeriji poudarili, da je pomembno, da otroci in mladi dobijo priložnost izraziti svojo ustvarjalnost in razvijati svoj umetniški potencial. Med 1400 prispelimi deli iz vse Slovenije je strokovna komisija Narodne galerije izbrala 77 najboljših otroških del, ki so od 15. junija pa do septembra razstavljena in na ogled v njihovih prostorih. Med izbranimi deli je tudi umetniško delo Viktorja Čirića, učenca 4. razreda OŠ Antona Žnideršiča. Iskrene čestitke, Viktor!

Likovni natečaj je bil tudi priložnost za izražanje lastnih misli, sanj in ciljev skozi ustvarjanje avtoportreta, obenem pa je poglobil razumevanje umetnosti in dediščine. To vrsto dogodkov je treba spodbujati, saj omogočajo mladim ustvarjalcem, da se izrazijo in razvijajo svoj umetniški talent, doživijo zadovoljstvo lastnega ustvarjanja, hkrati pa spoznavajo in ohranjajo spomin na izjemne umetnike.

Organizatorji čestitamo nagrajencu Viktorju in vsem sodelujočim v tem projektu.

mentorica Damjana Benigar Kaluža, fotografije: Ivana Čirić

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost