Na 25. obletnici Slovenske mreže zdravih šol navdušili z medeno pito

V sredo, 7. novembra, je v Zrečah potekalo Nacionalno srečanje ob 25. obletnici Slovenske mreže zdravih šol. Mojca Bevc, nacionalna koordinatorka mreže zdravih šol, je predstavila njen razvoj. Začeli so z dvanajstimi šolami, danes pa je v projekt vključenih že 375 šol iz vse Slovenije, tudi 24 šol iz koprske enote Nacionalnega inštituta za javno zdravje, kamor je že osmo leto vključena tudi naša šola. V okviru srečanja je potekal Festival dobrih praks, na katerem so svoje delo prikazale regije s predstavitvami na odru in z izdelki na stojnicah. Za predstavitev na odru je poskrbela Nevenka Ražman, koordinatorica Zdravih šol za koprsko regijo, za pripravo stojnic pa nas je poskrbelo 19 vodij timov posameznih šol.

Naša šola se je na stojnici predstavila z medeno pito, ki je »zaščitni znak« naše šole in jo je za to priložnost pripravila vodja šolske kuhinje Marija Novoselec. Pita je šla vsem obiskovalcem zelo v slast in je kmalu pošla. Za obiskovalce stojnice so učenci izbirnega predmeta Turistična vzgoja z učiteljico Nadjo Baša pripravili lične zvitke, na katere so zapisali recepte jedi iz naših krajev. Na stojnici niso manjkali niti jabolčni krhlji, med, figova marmelada, konopljini piškoti in ostale dobrote, ki so jih prinesli iz ostalih šol v regiji. Marsikdo je zavrtel »kolo zdravja«, ki je lepo popestrilo naš kotiček, in si za nagrado izbral nekaj, kar je ponujala stojnica. Obiskovalci so domov odnesli tudi antistresne kroglice in zgibanke z nasveti za zdravo življenje.

Benjamina Frank, vodja tima Zdrave šole

Več fotografij

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost