S timskim delom do zmage

Na naši šoli že tradicionalno vsako leto poteka krožek Prve pomoči in Rdečega križa. V sklopu tega učenci razvijajo veščine humanosti, sodelovanja, empatije in pomoči drugim. Največji del je namenjen spoznavanju, učenju in obvladovanju veščin prve pomoči – torej se učenci naučijo ravnanja ob nesrečah, nenadnih poslabšanjih bolezni, pomoči nezavestnim osebam ter TPO (temeljnih postopkov oživljanja).

V soboto, 18. 3. 2018, smo se z ekipo (Špela Čekada, Lana Božič, Žana Svenšek, Marko Djak, Anika Možina, Neja Godina in Ema Grilj) ter sodelujočimi imitatorji – člani krožka, udeležili občinskega tekmovanja v prvi pomoči na osnovni šoli Dragotina Ketteja. Po izkazanem teoretičnem znanju se je 5 ekip pomerilo v praktičnem delu. Vsaka ekipa je oskrbela 6 poškodovancev na 3 prizoriščih. S timskim delom in sodelovanjem je največ točk med vsemi zbrala ekipa naše šole ter tako zmagala na občinskem tekmovanju.

Čestitamo! Srečno na regijskem tekmovanju v aprilu!

Več fotografij

Darinka Gržina, mentorica

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost