Na Območnem srečanju gledaliških skupin

V petek, 1. aprila 2022, je v Ilirski Bistrici potekalo Območno srečanje otroških gledaliških skupin. Letos je zaradi epidemioloških ukrepov srečanje potekalo nekoliko drugače in sicer v obliki individualnih ogledov žirije. Na njem je sodelovala tudi naša šola. Udeležila se ga je skupina dramskega krožka razrednega pouka pod mentorstvom učiteljice Mateje Kosič. Predstavo z naslovom Juha iz žeblja sta uprizorili učenki tretjega razreda Lara Vrh in Tina Žefrin.

V večnamenskem prostoru naše šole, ki se je za kratek čas spremenil v gledališče, so si predstavo ogledali drugošolci. Prisotna sta bila tudi strokovni spremljevalec srečanja selektor Gregor Geč in predstavnik JSKD, vodja območne izpostave Ilirska Bistrica Igor Štemberger. Selektor je v svojem strokovnem mnenju poudaril razločen in dobro artikuliran govor obeh nastopajočih.

Za nastop in sodelovanje na srečanju Lari in Tini čestitamo. Upamo, da si bo do konca šolskega leta lahko predstavo ogledalo še več naših učencev.

Več fotografij

mentorica Mateja Kosič

Morda vam bo všeč tudi...

Dostopnost